• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დმანისის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ ...
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ დმანისის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, დმანისში 1 პირი - 1993 წელს დაბადებული დ.დ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა დ.დ.-მ მიმდინარე წლის 21 სექტემბერს, დმანისის მუნიციპალიტეტის სოფელ განთიადში, წინასაარჩევნო შეხვედრაზე მომხდარი სიტყვიერი და ფიზიკური დაპირისპირებისას, დანის გამოყენებით სახის არეში დაზიანებები მიაყენა პარტია "|ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" მხარდამჭერებს: 1976 წელს დაბადებულ მ.ო.-ს და 1983 წელს დაბადებულ შ.ს.-ს. დაშავებული მამაკაცები საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მათ შესაბამისი სამედიცინო მკურნალობა უტარდებათ.
პოლიციამ ბრალდებული ცხელ კვალზე, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, დმანისის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
სოფელ განთიადში მომხდარი ფიზიკური დაპირისპირების დროს, სხვადასხვა სახის დაზიანებები მიიღეს ჩხუბში მონაწილე სხვა პირებმაც.
ინტენსიურ რეჟიმში გრძელდება საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები ინციდენტში მონაწილე ყველა პირის დადგენისა და შესაბამისი სამართლებრივი პასუხისმგებლობის დაკისრების მიზნით.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების და ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით და 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding in Dmanisi Municipa...
The Ministry of Internal Affairs solved the case of wounding in Dmanisi Municipality as a result of immediate police activities - 1 person detained
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained one person - D.D. (DoB1993) for inflicting severe health injury on purpose.
The investigation established that the accused D.D. used a knife to injure one of the supporter’s face of the “United National Movement” party on September 21, of the current year. The incident took place in the village of Gantiani, when during the verbal and physical confrontation the supporters of the “United National Movement” – M.O. (DoB 1976) and Sh.S. (DoB 1983) were inflicted various injuries and taken to the hospital, where relevant medical aid was provided to the victims.
Police arrested the accused person as a result of immediate police activities, a few hours after the incident in Dmanisi Municipality.
During the physical confrontation in the village of Gantiadi, other persons involved in the confrontation also received various injuries.
At this moment, intensive investigative and operative measures are being conducted to identify all persons involved in the incident and to impose appropriate legal liability.
On the fact of severe health damage on purpose and group violence, the investigation is in progress under Article 117 of the Criminal Code of Georgia and Article 1261, Part I, Sub-paragraph “B”.